Бизарно но вистинито
6. October 2015 - 15:37

8-годишник убил девојче бидејќи не сакала да му го покаже своето куче!

Во Тенеси 11-годишник е обвинет за убиство поради тоа што пукал во 8-годишнo девојче по кавга заради куче.
 
- Мекејл Даер се играла во својот двор кога ја момчето ја замолило да му го покаже своето куче, кажала за локалната мрежа WATE 6 News нејзината мајка Латаша која во неделата го објавила нејзиниот исказ на своја интернет страница.
 
Девојчето му одговорило дека не може да го погледне, по што момчето пукало од пиштол и ја погодило во дланката. Мекејл е пронајдена како лежи на земја, со рана на раката. Веднаш е префрлена во болница каде што починала.
 
Мекејл Даер неколку пати претходно се пожалила на својата мајка дека момчето ја навредувал и мавал со разни предмети.
 
- Разговарав со директорот на училиштето за негоото однесување, некое време беше мирен а сега се случи ова.
 
8-годишниот е обвинет за убиств и е во притвор за малолетници.