Македонија
20. јуни 2024 - 17:46

78-годишна жена ограбена на постојка во центарот на Скопје

Вчера во 13.45 часот во СВР Скопје, Б.С.(78) од Скопје пријавила дека околу 09.15 часот на автобуска постојка на подрачјето на Центар во Скопје, едно лице со употреба на физичка сила ѝ одзело личен накит.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Ново на Сител