Македонија
13. July 2021 - 11:18

77 санкционирани возачи кои возеле пијани

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден (12.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија, при што санкционирани се 77 возачи.

Од МВР додадаваат дека акциските контроли ќе продолжат и во наредните денови.