Loading Video...
Свет
11. February 2018 - 16:33

71 лице загина во авионска несреќа во Русија

Авион на руската компанија Саратов ерлајнс во кој имало 71 патник, се урна денеска во Раменскиот регион во Русија. Нема преживеани, соопштија руските служби.