Македонија
10. September 2018 - 10:52

71-годишен скопјанец баран од полицијата уапсен на аеродром

На Граничен премин Аеродром Скопје, вчера во 18.00 часот при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Б.Р.(71) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А“ (апси). Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.