Македонија
4. July 2020 - 14:57

57-годишен маж паднал од скеле и починал

Денес  во 07.35 часот во СВР Тетово било пријавено дека при изведување на градежни работи во с. Желино,тетовско од скеле паднал Р.А.(57) од с.Глоѓи и истиот починал на самото место што било констатирана од доктор од итна медицинска помош Тетово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово, соопштуваат од МВР.