Македонија
22. January 2022 - 12:22

57 годишен маж од Охрид со „киа“ излетал од патот

На 21.01.2022 година во 16 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на Ново село, општина Дебарца, патнички автомобил „киа“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(57) од Охрид, излетал од патот. Возачот е пренесен во болницата Св.Еразмо во Охрид каде се констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид.