Loading Video...
Свет
14. November 2017 - 19:25

530 мртви во земјотресот во Иран

Заврешна потрагата по прежиевани. Бројот на загинати лица во катастрофалниот земјотрес  што го погоди западниот дел на Иран пред два дена се искачи на 530. Неколку преживеани, меѓу кои и бебе  беа  спасени од под уратините. Иранските власти соопштија дека утрово завриле операциите за спасување и дека се фокусираат да сместат 70 000 луѓе во засолништа што е можно побрзо.