Тенис
15. February 2016 - 8:48

49-та титула за Венус Вилијамс

Американката Венус Вилијамс триумфираше на турнирот во Тајван совладувајќи ја 61. тенисерка во светот Мисаки Дол од Јапонија.

Венус со тоа ја освои 49. титула во кариерата. Во моментов се наоѓа на 12. место на ВТА листата.