Македонија
26. May 2023 - 13:43

47-годишен гостиварец ја силувал својата малолетна внука

Четириесет и тригодишен гостиварец вчера (25 мај) во 19 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека неговиот 47-годишен брат сексуално ја вознемирувал неговата малолетна ќерка, односно внука на пријавениот.

Пријавениот во 20 часот и 15 минути бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.