Македонија
2. July 2022 - 16:59

41-годишен прилепчанец пријавил дека неговата 28-годишна сопруга исчезнала

Прилепчанец пријавил дека неговата сопруга се одалечила од домот.

- На 01.07.2022 во 12.15 часот во Полициската станица Прилеп, Р.М.(41) од с.Канатларци, прилепско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Ш.М.(28), информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.