Македонија
24. January 2021 - 10:11

385 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  385 прекршоци. 
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.