Македонија
2. May 2020 - 17:52

36-годишен маж пронајден мртов во куќа во Прилеп

Вчера во 12.35 часот било пријавено дека во Прилеп, во руинирана куќа на ул.„Кузман Јосифовски-Питу“, бил пронајден починат И.С.(36) од Велес.

Од страна на лекар била констатирана смрт, без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.