Македонија
26. January 2022 - 11:49

33-годишник спроведен во „Идризово“ на издржување казна затвор

На 25.01.2022 во 21.35 часот на ул.„Цветан Димов“ полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Б.О.(33) од Скопје, соопшти МВР.

За него била издадена наредба од Основен суд Скопје 1 со која се барал за издржување на затворска казна од една година и шест месеци.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ за издржување на казната.