Македонија
31. July 2021 - 17:26

30 годишен мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода во прилепско

Вчера во 14.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на  регионалниот пат Витолиште-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од О.М.(30) од Прилеп и мотоцикл „педа тек“, без регистарски ознаки, управуван од Б.З.(21) од Прилеп, информираа од МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.