Loading Video...
Свет
20. July 2021 - 16:43

2.500 лица не се качиле на траект од Атина поради задолжителните документи за Ковид-19

На 2500 луѓе во последните три дена не им било дозволено да се качат на траект од Атина и да заминат на некој од грчките острови  бидејќи немале ковид документ.

Проверката ја врши крајбрежната стража. Од 13 јули  за патување со брод  на островите задолжителен е или сертификат за вакцинација, или потврда за прележен ковид или негативен ПЦР или брз тест.