Кошарка
8. March 2018 - 12:33

25-та рунда во кошаркарска Евролига

Во Евролигата денеска и утре на програмата се дуелите од 25,коло. 

Програмата ќе биде отворена со мечот во Москва од 18 часот, додека дербито ќе се игра во вечерниот термин од 21 часот.

 

Комплетни двојки за 25.коло во Евролигата

Четврток
18:00   ХИМКИ – АРМАНИ МИЛАНО 
18:30  АНАДОЛУ ЕФЕС – МАКАБИ 
20:30  ВАЛЕНСИЈА – БАСКОНИЈА 
21:00   РЕАЛ МАДРИД – ПАНАТИНАИКОС 
 
Петок 
18:00  ЦСКА МОСКВА – УНИКАХА 
19:00   ЖАЛГИРИС – ФЕНЕРБАХЧЕ 
20:00   ОЛИМПИЈАКОС – БАМБЕРГ 
21:00   БАРСЕЛОНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА