Македонија
29. May 2024 - 18:15

24-годишник избоден во ресторан во Дебар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Ј.Д.(32) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 20.05.2024 во угостителски објект, по претходна расправија, пријавениот со нож го повредил М.Д. (24).