Македонија
9. August 2020 - 13:19

20 годишник со нож и секира се обидел да го нападне својот соселанец

На 08.08.2020 во 23,00 часот Б.М.(65) од с.Кондово-скопско пријавил дека бил физички нападнат од С.С.(21) од истото село, по што му се заканил со нож, а пријавителот успеал да се отргне од него. Потоа С.С. отишол во неговиот двор и со секира тргнал кон Б.М. да го нападне но, бидејќи се собрале повеќе соседи се повлекол. Се работи на расчистување на случајот.