Македонија
31. January 2021 - 17:03

19-годишна охриѓанка силувана од нејзиниот невенчан сопруг

Вчера во СВР Охрид, 19-годишна охриѓанка пријавила дека на 29.01.2021  околу 23.00 часот, нејзиниот невенчан сопруг А.М.(23) од Струга извршил обљуба врз неа,соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.