Македонија
24. May 2021 - 13:30

19-годишен штипјанец тешко повреден откако со мопед излетал од коловозот

Вчера околу 17,00 часот во Штип, на ул.„Суитлак“, мопед „баотиан“ со штипски регистарски ознаки управуван од Д.К.(19) од Штип изгубил контрола и излетал од коловозот, соопштија од МВР.

На Д.К. во Клиничката болница-Штип му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Штип.