Македонија
14. July 2020 - 16:19

18-годишник од Охрид ограбил црква

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Б.(18) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ и сторени кривични дела „тешка кражба“ во обид. 

Во периодот 22.03. до 24.03.2020 пријавениот, со употреба на подесен алат и физичка сила влегол во три цркви, една во с.Рамне и две во с.Велестово, при што во два наврата не одзел ништо, а во еден случај одзел пари, информираат од МВР.