Македонија
24. May 2023 - 14:07

18-годишник извршил полов напад врз малолетничка во Кичево

Вчера во 00:30 часот, во ОВР Кичево лишен од слобода е К.М.(18) од Прилеп, со привремено прстојувалиште во Кичево.

Тој, претходно, кај Сточниот пазар во Кичево, извршил полови дејствија врз малолетничка, информираат од СВР Охрид.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.