Македонија
2. August 2021 - 10:15

17 санкционирани возачи на мотоцикли на територија на СВР Тетово

Во текот на вчерашниот ден (01.08.2021) во периодот од 19.00 до 24.00 часот на подрачјето за СВР Тетово спроведена е  зајакната акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 17 возачи. Од нив, 12 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.