Фудбал
23. December 2017 - 10:00

13ч: Време е за најголемото светско дерби

Попладнево во 13ч се игра големот шпанско Ел Класико или како што се вели најголемото светско дерби. 

Реал е домаќин на Барселона во 236-тата првенствена пресметка. 
Каталонците имаат 11  бода повеќе и лесно може со победа да ја заверат титулата.