Македонија
15. March 2019 - 16:41

12-годишен ученик физички нападнат од наставник

На 14.03.2019 година во 14,00 часот во СВР-Скопје А.М.(39) од с.Грчец-скопско пријавил дека околу 09,00 часот, неговиот 12- годишен син бил физички нападнат од наставник.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.