Фудбал
15. July 2018 - 19:22

100 илјади Французи го гледаа мечот под Ајфеловата кула

И Франција е во фудбалски транс. Тоа го покажуваат фотографиите од Париз каде повеќе од 100 илјади фанови на триколорите го следеа финалето со Хрватска под Ајфеловата кула и се радуваа на втората светска титула на својата репрезентација.