Loading Video...
Свет
28. July 2017 - 18:35

10 повредени во силното невреме во Истанбул

10 лица се повредени а материјалната штета е голема по вчерашниот пороен дожд , град и силен ветер   што го зафатија  Истанбул. Над  90 покриви се откорнати, многу возила се поплавени  а големи оштетувања претрпеле и неколку авиони, информираа градските власти.  За десет дена ова е второ вакво невреме во најголемиот град во Турција.