Loading Video...
Балкан
5. October 2019 - 16:35

10 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Романија

Десет лица загинаа, а седум се повредени при судар   на  камион и минибус во јужна Романија.

Во тек е истрага за несреќата. Романија е земја во ЕУ со најголема стапка на сообраќајни несреќи, а најмногу за тоа според ромаските власти придонесува лошата патна инфраструктура.