28.07.2014 - 17:26 |
Последна промена пред 55 сек

Вести

 • Со традиционално благо наречено шеќерпари семејството Елези ги пречекува гостите кои денес го посетуваат нивниот дом во тетовско Доброште. Домаќинот, Ќемал Елези заедно со неговиот внук Дрим од рано наутро се во посета на нивни блиски роднини и пријатели да го честитаат Рамазан Бајрам.  ...

 • Премиерот на Србија, Александар Вучиќ и шефицата на италијанската дипломатија Фредерика Могерини денеска констатираа дека односите меѓу двете земји се пријателски и многу блиски.- Италија е еден од најсигурните партнери на Србија и ја сметаме за искрен пријател и сме благодарни на поддршка од...

 • Туристичката населба Трпејца за многумина позната како македонското Сан Тропе привлекува огромен број на туристи .Оние кој што еднаш го посетиле ова место веднаш посакале повторно да се вратат тука. Гостопримството езерото македонските специјалитети и природните убавини е она на што се...

Курсна листа

 • EUR 61,50
 • USD 45,76
 • GBP 77,73
 • AUD 43,04
 • CHF 50,61
 • CAD 42,49
 • JPY 0,45
 • DKK 8,25
 • SEK 6,71