Loading Video...
Свет
22. September 2017 - 20:34

Продолжува острата вербална реторика на релација САД – Северна Кореја

Северна Кореја ќе преземе акција од највисок степен  против САД. Најновата закана  на комунистичкиот лдиер Ким Јонг Ун уследи отккао Трамп  во говорот во Он, порача дека е подготвен да ја уништи Северна Кореја. Трамп е ментално растроен и скапо ќе плати  порача Ким Јон Ун додека пак шефот на севернокорејската дипломатија предурпреди дека Пјонгјанг би можел да тестира хидрогенска бомба во Пацификот.