Тенис
23. November 2017 - 18:15

Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија

 
 Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски го заврши својот настап на турнирот во Анталија. 
 
Јотовски денеска настапи во двете конкуренции.
 
Најнапред во поединечна, тој беше совладан од Шахин Кхаледан од Иран во два сета со 6:1 и 6:4. 
 
Во игра во двојки. Јотовски заедно со Канаѓанецот, Павел Краиник уште по првиот гем го предадоа мечот против комбинацијата руско-украинската комбинација, Михаил Балмашев и Данил Чорноус, при негатива од 1-0 во гемови уште во првиот сет. 
 
Турнирот во Анталија се игра за награден фонд од 15.000 американски долари.